• Polski
 • Poduszka Rehabilitacyjna

  Dolegliwości bólowe kręgosłupa

  NAPIĘCIA EMOCJONALNE I FIZYCZNE ( PSYCHOFIZYCZNE )

  Zapętleni w rutynę codzienności często zapominamy, że należy dbać o nasze ciało w najszerszym tego słowa znaczeniu. Nie wystarczy, że będziemy nosić odpowiednie do pory roku ubrania, mieć zawsze umyte i uczesane włosy, uprawiać sporty i przestrzegać diety. Powinniśmy zadbać również o stan naszej sfery emocjonalnej, gdzie stres i trudne sytuacje emocjonalne, nie tylko powodują dyskomfort naszych emocji, ale także wpływają na stan naszych mięśni, wywołując w nich napięcia.
  Jest to prosta droga przenoszenia się stresu oraz niepożądanych emocji na narząd ruchu. Coraz częściej odnosimy wrażenie, iż nasze ciało nas uwiera, mięśniom zaczyna brakować swobody, a jej miejsce zastępują uporczywe napięcia. Czasem brakuje nam powietrza, innym razem trudno zebrać myśli, wszystko nas drażni i zaczynamy odczuwać fizyczny ból.

   

  Nie zwlekaj  i zadbaj o siebie !

  Zacznij używać poduszkę  Just Relax.

   


  .JAK ZMNIEJSZYĆ DOLEGLIWOŚCI BÓLOWE KRĘGOSŁUPA ?

  .
  Jedną z najczęstszych przyczyn bólów kręgosłupa są zmiany dyskopatyczne, czyli tzw. choroba krążków międzykręgowych. Dotyczy to zarówno odcinka szyjnego jak i lędźwiowego kręgosłupa.  Wieloletnie nadmierne obciążenia, takie jak siedzący tryb życia, brak aktywności ruchowej odpowiedniej do wieku oraz brak zachowania równowagi pomiędzy pracą a odpoczynkiem, a także złe nawyki postawy (błędne wzorce ruchu ciała) powielane latami, przyczyniają się do powstawania patologicznych zmian narządu ruchu, prowadzących do przewlekłych dolegliwości bólowych. Utrwalane napięcia mięśniowo-tkankowe powodują niedotlenienie mięśni, a następnie ich upośledzenie, co doprowadza do pogorszenia stanu zdrowia i samopoczucia.
  Dodatkowo niewyrażone bądź tłumione emocje powodują nagromadzenie napięć w naszym organizmie, pojawiają się przeciążenia, a w konsekwencji dolegliwości.

  .

  Stosując  Just Relax  nieinwazyjnie odciążysz odcinek szyjny,
  barki i odcinek lędźwiowy kręgosłupa,
  zmniejszą się napięcia w tkankach i mięśniach, a co za tym idzie,
  poczujesz ulgę i odprężenie.

  .

  .