• Polski
 • Poduszka Rehabilitacyjna

  Napięcia

  NAPIĘCIA EMOCJONALNE I FIZYCZNE ( PSYCHOFIZYCZNE )

  Zapętleni w rutynę codzienności często zapominamy, że należy dbać o nasze ciało w najszerszym tego słowa znaczeniu. Nie wystarczy, że będziemy nosić odpowiednie do pory roku ubrania, mieć zawsze umyte i uczesane włosy, uprawiać sporty i przestrzegać diety. Powinniśmy zadbać również o stan naszej sfery emocjonalnej, gdzie stres i trudne sytuacje emocjonalne, nie tylko powodują dyskomfort naszych emocji, ale także wpływają na stan naszych mięśni, wywołując w nich napięcia.
  Jest to prosta droga przenoszenia się stresu oraz niepożądanych emocji na narząd ruchu. Coraz częściej odnosimy wrażenie, iż nasze ciało nas uwiera, mięśniom zaczyna brakować swobody, a jej miejsce zastępują uporczywe napięcia. Czasem brakuje nam powietrza, innym razem trudno zebrać myśli, wszystko nas drażni i zaczynamy odczuwać fizyczny ból.

   

  Nie zwlekaj  i zadbaj o siebie !

  Zacznij używać poduszkę  Just Relax.

  .


  JAK UWOLNIĆ SIĘ OD NAPIĘCIOWYCH BÓLÓW GŁOWY ?

  na-bole-glowy-poduszka-just-relax

  W życiu miewamy różne problemy i związane z nimi trudne sytuacje, które określamy jako problemy emocjonalne. Oddziałują one na nasze emocje, wpływają na jasność i precyzję funkcjonowania, utrudniają czerpanie poczucia satysfakcji i spełnienia w życiu. Z czasem zaczynamy odczuwać napięciowe bóle głowy (neuralgie), spadek koncentracji, zdolność logicznego myślenia, a także towarzyszące im rozdrażnienie, a nawet zaburzenia widzenia.

  .

   W wyniku używania poduszki  Just Relax
  złagodzisz skutki psychofizyczne reakcji na stres,
  a także znacząco zmniejszysz napięciowy ból głowy.

  .
  .


  .JAK ZŁAGODZIĆ OBJAWY SZTYWNOŚCI KARKU ?

  .

  poduszka-just-relax-na-bole-karku-i-szyi

  Jeśli odczuwasz bóle w okolicach odcinka szyjnego kręgosłupa i towarzyszące im ograniczenia ruchliwości głowy, na przykład przy sztywności karku i mięśni pleców, spowodowane zbyt długim przebywaniem w pozycji siedzącej lub stojącej, powinieneś odciążyć kręgosłup i rozluźnić napięte mięśnie.

  .
  .

  Przy pomocy poduszki  Just Relax
  złagodzisz napięcia mięśniowo-tkankowe,
  a w konsekwencji dolegliwości bólowe.

  .


  JAK ZMNIEJSZYĆ DOLEGLIWOŚCI BÓLOWE KRĘGOSŁUPA ?

  .Jedną z najczęstszych przyczyn bólów kręgosłupa są zmiany dyskopatyczne, czyli tzw. choroba krążków międzykręgowych. Dotyczy to zarówno odcinka szyjnego jak i lędźwiowego kręgosłupa.  Wieloletnie nadmierne obciążenia, takie jak siedzący tryb życia, brak aktywności ruchowej odpowiedniej do wieku oraz brak zachowania równowagi pomiędzy pracą a odpoczynkiem, a także złe nawyki postawy (błędne wzorce ruchu ciała) powielane latami, przyczyniają się do powstawania patologicznych zmian narządu ruchu, prowadzących do przewlekłych dolegliwości bólowych. Utrwalane napięcia mięśniowo-tkankowe powodują niedotlenienie mięśni, a następnie ich upośledzenie, co doprowadza do pogorszenia stanu zdrowia i samopoczucia.
  Dodatkowo niewyrażone bądź tłumione emocje powodują nagromadzenie napięć w naszym organizmie, pojawiają się przeciążenia, a w konsekwencji dolegliwości.

  .

  Stosując  Just Relax  nieinwazyjnie odciążysz odcinek szyjny,
  barki i odcinek lędźwiowy kręgosłupa,
  zmniejszą się napięcia w tkankach i mięśniach, a co za tym idzie,
  poczujesz ulgę i odprężenie.

  .


  JAK POLEPSZYĆ JAKOŚĆ SNU ?
  .

  Są ludzie, którzy pomagają sobie zażywając duże ilości środków nasennych. Inni wybierają mniej ingerujące w zdrowie środki w postaci przestrzegania zasad higieny snu. Jedną z nich jest wieczorny relaks przed snem. Jeśli poświęcisz codziennie przynajmniej kwadrans na wieczorne odprężenie z Just Relax, koncentrując myśli na przyjemnych odczuciach płynących z odprężenia, będziesz cieszyć się niezakłóconym, spokojnym snem. Właśnie dzięki odpowiedniej stymulacji przyczepów mięśniowych części potylicznej głowy, mobilizowanych przez poduszkę, każda noc da Ci wypoczynek. Jednocześnie umożliwi sprawniejszą i bardziej efektywną regenerację sił, by zmierzyć się z wyzwaniami rozpoczynającego się dnia, a wiadomo, że podstawą dobrego funkcjonowania za dnia, jest odpowiednia ilość i jakość snu.

  .

  Z poduszką  Just Relax  zmniejszysz
  ryzyko powstawania bezsenności oraz ułatwisz zasypianie,
  a przy okazji złagodzisz objawy RLS,
  czyli syndromu niespokojnych nóg.

  .


  JAK ZŁAGODZIĆ OBJAWY PSYCHOSOMATYCZNE W NERWICY ?
  .

  poduszka-just-relax-na-nerwiceNajczęstszym objawem nerwicy jest lęk. Jest to ustawiczne i nieokreślone uczucie dyskomfortu, napięcia, niepokoju bez konkretnej przyczyny. U chorych na nerwicę często występują objawy fizyczne, np. przyspieszenie akcji serca, bladość, wzmożone napięcie mięśniowe, poty, bóle głowy, itp. Niekiedy, zwłaszcza w stanach paniki, imitują one poważne zaburzenia krążenia. Występują również objawy wegetatywne ze strony układu krążenia, pokarmowego, a nawet uczucie duszności. Dzięki Just Relax usprawnisz się fizycznie poprzez pozbycie się napięć, ale także emocjonalnie, regulując obciążony układ nerwowy.

  .
  Poprzez regularne używanie  Just Relax  wyciszysz się, odprężysz i zrelaksujesz ciało,
  skutecznie zmniejszając objawy psychosomatyczne.
  .

  JAK POPRAWIĆ KONCENTRACJĘ I JASNOŚĆ UMYSŁU ?
  .

  Często przez charakter wykonywanej pracy jesteśmy obarczeni przewlekłym stresem. Stosując krótkieergonomiczna-poduszka-just-relax-do-pracy przerwy, siedząc na nie ergonomicznym  krześle czy pracując długo przy biurku lub komputerze, czujemy potrzebę udzielenia wsparcia nadmiernie obciążonym i spiętym mięśniom. Głowa staje się ciężka, bolą nas barki, czasami drętwieją ręce. Nasze ciało i umysł wołają o pomoc. Jeśli odpowiednio nie zareagujemy, będzie coraz gorzej. W takich przypadkach wskazane jest nieinwazyjne rozluźnienie szyi i karku. Gdy oprzesz głowę  na poduszce, stymulując przyczepy mięśni w części potylicznej, uwolnisz organizm od reakcji stresogennych i znacząco zmniejszysz napięcia w układzie nerwowym.
  .

  Dzięki poduszce  Just Relax
  poczujesz wyczekiwane odprężenie i relaks,
  poprawisz koncentrację oraz jasność myślenia.

  .


  JAK POMÓC WYCISZYĆ SIĘ NADPOBUDLIWEMU DZIECKU ?
  .

  poduszka-just-relax-dla-dzieci-nadpobudliwychCzęsto u najmłodszych występuje  nadczynność psychoruchowa. Specjaliści twierdzą, że dzieje się tak, ponieważ dochodzi do napięć w części potylicznej głowy, powodujących upośledzenie nerwów i naczyń. Dzieci z tego typu problemami nie potrafią usiedzieć w ławce, miewają kłopoty z koncentracją, a także z zasypianiem i ogólnie ze snem. Wyjątkowo skuteczne jest co najmniej 10-cio minutowe zastosowanie poduszki najlepiej przed snem, w obecpoduszka-just-relax-wyciszajaca-dla-dzieciności dorosłego czytającego na przykład dziecku książkę lub opowiadającego ciekawa historię.
  .

  .
  Dzięki poduszce  Just Relax  Twoja pociecha zrelaksuje się
  oraz wyciszy pobudzony układ nerwowy.

  .


  15 min z Just Relax – dowiedz się więcej »          opinie o Just Relax – dowiedz się więcej »          powrót do strony głównej »