• Polski
 • Poduszka Rehabilitacyjna

  Objawy psychosomatyczne

  NAPIĘCIA EMOCJONALNE I FIZYCZNE ( PSYCHOFIZYCZNE )

  Zapętleni w rutynę codzienności często zapominamy, że należy dbać o nasze ciało w najszerszym tego słowa znaczeniu. Nie wystarczy, że będziemy nosić odpowiednie do pory roku ubrania, mieć zawsze umyte i uczesane włosy, uprawiać sporty i przestrzegać diety. Powinniśmy zadbać również o stan naszej sfery emocjonalnej, gdzie stres i trudne sytuacje emocjonalne, nie tylko powodują dyskomfort naszych emocji, ale także wpływają na stan naszych mięśni, wywołując w nich napięcia.
  Jest to prosta droga przenoszenia się stresu oraz niepożądanych emocji na narząd ruchu. Coraz częściej odnosimy wrażenie, iż nasze ciało nas uwiera, mięśniom zaczyna brakować swobody, a jej miejsce zastępują uporczywe napięcia. Czasem brakuje nam powietrza, innym razem trudno zebrać myśli, wszystko nas drażni i zaczynamy odczuwać fizyczny ból.

   

  Nie zwlekaj  i zadbaj o siebie !

  Zacznij używać poduszkę  Just Relax.

   


  JAK ZŁAGODZIĆ OBJAWY PSYCHOSOMATYCZNE W NERWICY ?

  .
  poduszka-just-relax-na-nerwiceNajczęstszym objawem nerwicy jest lęk. Jest to ustawiczne i nieokreślone uczucie dyskomfortu, napięcia, niepokoju bez konkretnej przyczyny. U chorych na nerwicę często występują objawy fizyczne, np. przyspieszenie akcji serca, bladość, wzmożone napięcie mięśniowe, poty, bóle głowy, itp. Niekiedy, zwłaszcza w stanach paniki, imitują one poważne zaburzenia krążenia. Występują również objawy wegetatywne ze strony układu krążenia, pokarmowego, a nawet uczucie duszności. Dzięki Just Relax usprawnisz się fizycznie poprzez pozbycie się napięć, ale także emocjonalnie, regulując obciążony układ nerwowy.
  .
  .

  Poprzez regularne używanie  Just Relax  wyciszysz się, odprężysz i zrelaksujesz ciało,
  skutecznie zmniejszając objawy psychosomatyczne.
  .
  .

  15 min z Just Relax – dowiedz się więcej »          opinie o Just Relax – dowiedz się więcej »          powrót do strony głównej »