• Polski
 • Poduszka Rehabilitacyjna

  Relaks i regeneracja

  ODPRĘŻENIE, WYCISZENIE I REGENERACJA ORGANIZMU

  Relaksacja jest to proces zmierzający do osiągnięcia stanu relaksu, czyli takiego stanu, który charakteryzuje się wyciszeniem i odprężeniem organizmu. To jedno z działań przywracających stan równowagi i spokoju. Organizm człowieka, jako jedność, potrzebuje równowagi pomiędzy ciałem a duchem, ponieważ zaburzenia emocjonalne i psychiczne zakłócają procesy somatyczne, a dyskomfort fizyczny wpływa na zakłócenia w sferze emocjonalnej.

  Poduszka Just Relax  wycisza, odpręża oraz w naturalny sposób powoduje powrót organizmu do równowagi emocjonalno – psychicznej. Technika  wyciszania z naszą poduszką nie negocjuje z ciałem, a uaktywnia wewnętrzną mądrość organizmu w fizjologicznej regeneracji i odnowie.


  .

  Dzięki regularnemu stosowaniu poduszki  Just Relax

  osiągniesz stan idealnej relaksacji

   

  JAK ZREGENEROWAĆ ORGANIZM PRZY POMOCY  Just Relax  ?
  .

  Osoby pracujące ciężko fizycznie, aktywne ruchowo  czy sportowcy, bez względu na reprezentowanepoduszka-anatomiczna-just-relax przez siebie dziedziny sportu, potrzebują regeneracji zarówno po treningu jak i pokazach swoich umiejętności. Pierwszym poziomem regeneracji jest przywrócenie prawidłowego środowiska komórki czyli nawodnienie organizmu. Następnie odbudowa źródeł energii w komórce, która powinna nastąpić bardzo szybko po zakończeniu wysiłku, czyli odbudowa glikogenu następująca około 300% szybciej po zjedzeniu posiłku. Kolejny krok to podanie witamin i uzupełnienie elektrolitów.
  W przypadku bardzo intensywnego treningu należy zadbać również o układ odpornościowy.

  Poprzez normalizację napięć mięśniowo-tkankowych, udzielimy pomocy zmęczonym mięśniom. Poduszka Just Relax zrelaksuje oraz  odpręży organizm, skutecznie rozluźniając nasze spięte i obolałe mięśnie. Zwiększy się i poprawi przepływ płynów (krwi i limfy) w organizmie, dzięki czemu polepszy się dostarczanie substancji odżywczych do komórek. Dodatkowo wzrost przepływu krwi w danych częściach ciała uruchomi usuwanie toksyn i pozytywnie wpłynie na pracę serca  (poprawiając krążenie)  oraz nerek.

                   .
  …..Znaczącą rolę w regeneracji organizmu odgrywa używanie poduszki  Just Relax.
  .

  .


  JAK SKUTECZNIE ODPRĘŻYĆ I WYCISZYĆ SIĘ Z  Just Relax  ?
  .

  poduszka-relaksujaca-just-relaxBardzo skuteczną metodą osiągania wewnętrznego spokoju i wyciszenia jest trening relaksacyjny. Istotą treningu jest głębokie, spokojne oddychanie oraz rozluźnienie mięśni. Dzięki temu zmniejszają się napięcia. Trening relaksacyjny likwiduje stres, ułatwia zasypianie i leczy depresję. Może przeprowadzić go terapeuta, ale my sami również jesteśmy w stanie sobie pomóc, na przykład poprzez zastosowanie autoterapii.

  Znakomitą formą autoterapii, okazuje się, jest używanie poduszki Just Relax. Polega ona na rozluźnianiu napiętych grup mięśni i tkanek, dodatkowo podczas relaksacji, spowolnieniu oddechu, jest więc ukierunkowana na synchronizację relacji ciała i umysłu.

  .

   Poduszka  Just Relax  stosowana regularnie,
  staje się wyjątkową ochroną
  przed nieustannym napięciem emocjonalnym,
  a w następstwie dolegliwościami fizycznymi.

  .


  CO DAJE STOSOWANIE  Just Relax  W POŁĄCZENIU Z MASAŻEM ?
  .

  Historia masażu wywodzi się ze starożytności. Był on uzupełnieniem obrzędów religijnych związanych zpoduszka-relaksacyjna-just-relax medycyną ludową, ale głównie jednym z podstawowych sposobów łagodzenia bólu. Współcześnie, masaż uważany jest za jedną z alternatywnych metod leczenia, ma on bowiem wpływ zarówno na kondycję psychiczną, jak i na ogólne fizyczne samopoczucie pacjenta. W zależności od rodzaju, masaż poprawia działanie immunologiczne naszego organizmu, działa antystresowo, odmładza ciało i je relaksuje.
  Są tacy, którzy systematycznie korzystają z profesjonalnych masaży, inni  zaś stosują automasaż instynktownie, gdy mają obolałe miejsca. Wielu z nas stosuje jednak metody autoterapii w zakresie relaksacji  i zniesienia napięć tkankowych oraz mięśniowych, szukając ciekawych rozwiązań zastępujących lub uzupełniających masaże.

  .

                         Poduszka  Just Relax  jest doskonałym uzupełnieniem masaży.

  .


  JAK POŁĄCZYĆ  Just Relax  Z ĆWICZENIAMI RELAKSACYJNYMI ?

   

  poduszka-zdrowotna-just-relaxIstnieje wiele metod leczenia bólów kręgosłupa. Systematyczne zapewnienie ruchu, a także odpoczynku, jest niezbędnym czynnikiem poprawy i utrzymania zarówno zdrowia, jak i dobrej kondycji aparatu ruchu, który mocny i sprawny ma nie tylko wpływ na nasze ciało, ale również na psychikę.

  Terapia ruchem czyli wykonywanie ćwiczeń relaksacyjnych, jest metodą likwidowania i zapobiegania powstawaniu dolegliwości. Ćwiczenia takie mają ogromny wpływ nie tylko na naszą sprawność fizyczną, ale również na relaksację, czyli odprężenie i wyciszenie naszego organizmu.

  .
  Zastosowanie poduszki  Just Relax  jest idealnym zakończeniem
  wszystkich ćwiczeń relaksacyjnych oraz medytacji.

  .

   


  15 min z Just Relax – dowiedz się więcej »          opinie o Just Relax – dowiedz się więcej »          powrót do strony głównej »