• Polski
 • Poduszka Rehabilitacyjna

  „Smsowy Garb” -> Sms Neck

  30 kg – z taką siłą obciążamy swój kręgosłup,
  gdy usilnie i nadmiernie wpatrujemy się w ekran smartfona.

   

  CO TO DLA NAS OZNACZA?

  adult-1847044_1920Głowa dorosłego człowieka waży od 5 do 6 kg. Kiedy trzymamy ją prosto, naciska ona na kręgosłup pionowo, czyli tak, jak jest on do tego przystosowany. Jednak gdy wychylamy głowę do przodu, siła nacisku znacznie się zwiększa.

  Wygięcie szyi już o 10 stopni powoduje, że nacisk wywierany na odcinek szyjny zwiększa się do ok. 15 kg. 30 stopni do 18 kg, 45 stopni – 22 kg, 60 stopni – 30 kg. Wyobrażasz sobie? 30 kg! To tyle, ile waży statystyczny 9-latek.

  Nadal nie masz pewności, czy problem dotyczy ciebie? Kenneth Hansraj, chirurg i ortopeda specjalizujący się w chorobach kręgosłupa w klinice Chirurgii i Rehabilitacji Kręgosłupa w Nowym Jorku, opracował grafiki, które w prosty sposób pokazują, w jakiej pozycji wystarczy trzymać telefon, by zniszczyć sobie kręgosłup:

  .

  „Najgorzej wśród dzieci i młodzieży ->
  Jednak to nie zła pozycja, a czas, który w niej spędzamy,
  ma decydujący wpływ.

   

  3D render of a skeleton with neck highlighted in painKażdego dnia odbieramy na smartfonie e-maile, śledzimy wydarzenia na portalach społecznościowych, przeglądamy strony informacyjne, rozmawiamy ze znajomymi przez komunikator. Łącznie daje to od 700 do 1 400 godzin rocznie. A uczniowie szkół ponadpodstawowych spędzają z telefonem komórkowym nawet 5 tys. godzin w roku!

  Problem jest naprawdę głęboki wśród młodych ludzi. Obserwujemy już młodzież, która wymaga kompleksowej opieki kręgosłupa. Moim celem jest dotrzeć do rodziców, by przekazać im w tym temacie jak najwięcej wskazówek – mówi Kenneth Hansraj. I dodaje – to jest globalna epidemia.

  Zacznij używać poduszkę Just Relax »